Pomoc dla lokali gastronomicznych w czasie epidemii koronawirusa

Tablice kredowe dla dzieci do domu i do ogrodu
Tablice kredowe dla dzieci - gry i zabawy na czas kwarantanny

 

Od połowy marca 2020 roku lokale gastronomiczne w Polsce zostały zamknięte dla klientów w związku z epidemią koronawirusa. Branża gastronomiczna na ogół nie ma rezerw finansowych i pozbawianie jej obrotu z dnia na dzień może okazać się katastroficzne w skutkach. Dlatego wiele restauracji, kawiarni, cukierni i barów stara się utrzymać na powierzchni przygotowując jedzenie i napoje na wynos lub na dowóz. W tej sytuacji bardzo ważne jest wsparcie  klientów, którzy zamawiając posiłki dają szansę na przetrwanie gastronomii.

Kiedy drzwi lokali gastronomicznych pozostają zamknięte trudno ocenić, czy restauracja pracuje, trudno też jest zapytać o szczegóły oferty i menu. Kartka na drzwiach może zostać przeoczona, lub uznana za informację, że lokal jest nieczynny.  

Potykacz reklamowy = LOKAL OTWARTY

Jednoznacznym sygnałem, że restauracja, kawiarnia, cukiernia czy bar działa i prowadzi sprzedaż na wynos jest postawienie przed nim potykacza. Ten element ulicznej reklamy kojarzy się w otwartym miejscem jeszcze sprzed czasu pandemii. Widoczny z daleka potykacz informuje, że lokal działa i warto się nim zainteresować, kiedy będziemy chcieli zamówić posiłek czy kawę to go. Bo przecież kiedyś skończą nam się pomysły na dania z makaronu i ryżu.

Przygotowanie bieżącej informacji na potykaczu, nie wymaga większych nakładów finansowych. Właściwie ogranicza się do zakupu potykacza, którego cena zaczyna się już od około 50 złotych (źródło: producent potykaczy walba.eu) i kredy czy markerów kredowych. Informację na potykaczu możemy szybko zmieniać zależnie od potrzeb. Potykacz przed naszym lokalem będzie jak dodatkowy pracownik, kelner sprzed pandemii, który zachęcał przechodniów do odwiedzenia naszego lokalu.


Przenieś się ze swoim jedzeniem do sieci

Tablice kredowe dla dzieci do domu i do ogrodu
Tablice kredowe dla dzieci - gry i zabawy na czas kwarantanny
Większość lokali oferujących tego typu usługę ogranicza się do odbioru własnego zamówionych potraw, ale są i takie w których można zamówić jedzenie z dowozem. Dlatego w czasie pandemii gastronomii coraz bardziej przenosi się do sieci. Umożliwia to dostawę jedzenia bez bezpośredniego kontaktu. Zamówienie i płatność odbywa się online, a kurier zostawia jedzenie pod drzwiami.

Z wielu miejsc już wcześniej można było zamówić dania za pośrednictwem stron internetowych czy aplikacji-pośredników. Wielu właścicieli do tego typu działalności przekonała nowa sytuacja. Na Pyszne.pl czy Glovo pojawiło się w ostatnich czasach bardzo dużo nowych ofert.

Epidemia pozbawiała nas znaczącej ilości dochodów – mówi Agnieszka Jadczak, właścicielka restauracji Włoska Pasja w Krośnie. Jedynym sposobem na jakąkolwiek sprzedaż było założenie strony internetowej i przystąpienie do Pyszne.pl. Strona naszej restauracji wloskapasja.pl powstała bardzo szybko, dzięki stylweb.pl Pracujemy jeszcze nad uzupełnieniem jej treści. Mamy nadzieję, że jak tylko nasze zgłoszenie do Pyszne.pl zostanie przyjęte zaczniemy znów zarabiać.

 
 
Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i pomysłów na robienie biznesu w czasach epidemii.

Bożena Ziółkowska
strony internetowe
StylWeb.pl

Waldemar Bałaban
producent potykaczy i właściciel sklepu internetowego
walba.eu


tekst: Bożena Ziółkowska
fot.: archiwum WALBA, StylWeb, Zdrowa Pasja,
Alan Bochnak przed kawiarnią Esspreso Cafe
https://www.inyourpocket.com/krakow/best-restaurants-in-krakow-offering-delivery_77611f