Co zrobić aby reklama była skuteczna?Zewsząd płyną do nas sygnały nakłaniające nas do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei. Bez reklamy nie możemy się obyć ani od niej uwolnić. Jednak w momencie, kiedy dociera do nas zbyt dużo sygnałów, to stajemy się na nie niewrażliwi. Jak więc sprawić, aby reklama była skuteczna?
 
Pozycjonowanie stron internetwych - najwyższa pozycja w Google
Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - WALBA
 

Reklama skierowana do właściwego odbiorcy


Wyobraźmy sobie, że rozmawiamy z kimś, a nasz rozmówca mówi na tematy, które zupełnie nas nie interesują. Brak zainteresowania powoduje, że nie angażujemy się w rozmowę i szybko o niej zapominamy. Inaczej jest, kiedy trafimy na kogoś, kto przekazuje nam ciekawe i użyteczne dla nas wiadomości. Podobnie jest w przypadku reklamy. Musimy ją budować w taki sposób, abyśmy trafiali do osób  zainteresowanych naszym produktem czy usługą.  Temu służą artykuły sponsorowane zamieszczane w Internecie. 
 

Co to jest artykuł sponsorowany?


W artykule sponsorowanym Twoja firma występuje w roli eksperta - informuje, wyjaśnia i udziela praktycznych porad. Taka forma zaprezentowania się budzi zainteresowanie i sympatię potencjalnego klienta. Poza tym, zamieszczone w artykułach sponsorowanych linki prowadzące do Twojej strony internetowej pozycjonują ją. Dobre pozycjonowanie strony internetowej sprawia, że jest ona lepiej widoczna w Internecie, a dzięki temu dotrze do niej większa ilość osób. Skuteczne pozycjonowanie i dotarcie do osób najbardziej zainteresowanych zapewnia zamieszczanie artykułów na portalach branżowych.  
 

Co to jest portal branżowy?


Jeżeli prowadzisz firmę remontowo-budowlaną szukaj portalu budowlanego ( www.stylbudowa.pl ), jeżeli masz biuro podróży to zwróć uwagę na strony o tematyce turystycznej. Portalami branżowymi są również tematyczne blogi. Artykuł który właśnie czytasz zamieszczony jest właśnie na blogu o reklamie na potykaczach i tablicach kredowych.
 
Portal budowlany Styl Budowa - wypozycjonuj stronę Twojej firmy budowlanej
Rekama na potykaczu - zobacz jak to dobrze zrobić
 
 

Reklama w szczególny sposób zwracająca uwagę


Skuteczność reklamy zależy również od tego w jaki sposób zwracamy się do odbiorcy. Bo wyobraźmy sobie teraz drugą sytuację. Nasz rozmówca mówi o rzeczach, którymi akurat jesteśmy zainteresowani, ale mówi to w sposób mało interesujący, niezrozumiały lub po prostu nudzi lub nas drażni. Podobnie jak w pierwszym przypadku, szybko się wyłączymy z rozmowy i nie wrócimy do niej w przyszłości. Dlatego powinniśmy tak konstruować reklamę, aby była ciekawa, zaskakująca, wywoływała uśmiech lub zmuszała do myślenia.

Sposobów na taką reklamę jest bardzo dużo, ale najtańszym i najprostszym sposobem jest odręczny napis czy rysunek na potykaczu kredowym. Zdjęcie z fajnym tekstem na potykaczu ludzie publikują w social mediach, a wtedy już możemy zająć się rozwijaniem biznesu, bo reklama sama się robi :-)


 


POTYKACZE - PHU WALBA Waldemar Bałaban

autor: Waldemar Bałaban
PHU WALBA
tel. 600 354 623
info@walba.eu
www.walba.eu

zdjęcia: archiwum firmowe WALBA i fot. naszych klientów