5 pomysłów na sztalugę w domu

 

Prawdopodobnie wynalazcą sztalugi był człowiek, który potrzebował wygodnego stojaka dla malowanego przez siebie obrazu. Początkowo ich kształt nie przypominał tego znanego nam dzisiaj. Sztaluga w takiej formie, jaką dziś znamy, wykształciła się dopiero w XIX wieku. Dzisiaj sztalugi można spotkać w wielu miejscach poza pracowniami malarskimi. Są w galeriach, bibliotekach, domach kultury, sklepach, hotelach i punktach usługowych. Są również w domu. Oto 5 pomysłów jak można wykorzystać sztalugę w domu.

 

Pierwszy pomysł na sztalugę w domu – tradycyjnie do malowania i rysowania


Jeśli w wolnych chwilach lubisz malować czy rysować to warto zacząć to robić przy sztaludze. Praca przy sztaludze jest o wiele bardziej wygodniejsza, a swoje dzieło przez cały czas widzisz w odpowiedniej perspektywie. Sztaluga w domu jest dobrym motywatorem do rozwoju talentu plastycznego dzieci. Dlatego sztaluga sprawdza się jako prezent dla najmłodszych artystów.
 

Drugi pomysł na sztalugę w domu – do prezentacji obrazów, grafik i plakatów


Obrazy, grafiki i plakaty mogą wisieć na ścianie ale nie muszą. Jeśli masz w domu sztalugę to możesz na niej prezentować prace oprawione w ramy i antyramy. Sztaluga z ustawionym na niej obrazem czy plakatem stanowi ciekawy element dekoracyjny każdego wnętrza. Poza tym nie musisz dziurawić ścian ani martwić się, że kolor pod obrazem wyblaknie.
 

Trzeci pomysł na sztalugę w domu – mini sztaluga zamiast ramki na zdjęcie


Jeżeli lubisz zdjęcia na komodach, półkach i stołach to na pewno spodoba ci się pomysł ustawiania ich na minisztalugach. Te niewielkie drewniane stojaczki zmieszczą się wszędzie i nie zajmują wiele miejsca. Sztaluga podkreśla prezentowane na niej zdjęcie i stanowi oryginalny element dekoracyjny.
 

Czwarty pomysł na sztalugę w domu – jako stojak na telewizor


Nowoczesne wnętrza lubią oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest ustawienie telewizora na sztaludze. Oprócz zwracającej uwagę formy, takie ustawienie telewizora ma jeszcze jedną zaletę. Możemy go przestawiać z miejsca na miejsce zależnie od potrzeb.
 

Piąty pomysł na sztalugę w domu – jako wieszak na ubrania, parasole, biżuterię i inne przedmioty wg własnej fantazji


Masz dość poplątanych szalików, wymieszanych czapek? Twoja kurtka od zawsze wisi na oparciu krzesła o ubranie do pracy na drzwiach szafy? Wcale tak nie musi być. Spraw sobie sztalugę, a wszystko będzie miało swoje miejsce i Twój artystyczny nieład postrzegany będzie przez Twoich gości jako twórcza instalacja.
 


POTYKACZE - PHU WALBA Waldemar Bałaban

autor: Waldemar Bałaban
PHU WALBA
tel. 600 354 623
info@walba.eu
www.walba.eu

zdjęcia: archiwum firmowe WALBA i fot. naszych klientów